Dzięki prawu do swobodnego poruszania się w ramach Unii Europejskiej Polacy mogą szukać pracy poza granicami naszego kraju. Bardzo często w innych krajach UE można bez większych problemów znaleźć pracę zdecydowanie lepiej płatną niż w Polsce. Wielu Polaków decyduje się podjąć pracę w Niderlandii. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się rynkowi pracy w tamtym kraju i wyjaśnimy, dlaczego praca w Niderlandii jest dla wielu ludzi bardzo kuszącą i atrakcyjną wizją.
Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku pracy w Niderlandii?
Niderlandia wyszła z kryzysu gospodarczego, który dotknął całą Europę w latach 2011-2012. Już pod koniec 2017 roku odsetek osób bezrobotnych spadł tam do 4,7%, a do chwili obecnej cały czas spada. Dane te pokazują nam, jak atrakcyjnym rynkiem pracy jest Niderlandia. Polacy chcący tam wyjechać do pracy, nie powinni mieć żadnych problemów z jej znalezieniem. Bardzo popularną formą zarobków w Niderlandii jest zatrudnianie się do tzw. prac sezonowych, które są zazwyczaj związane ze zbiorem owoców, pieczarek, szparagów, pielęgnacją roślin czy uprawą murawy stadionowej. Taki rodzaj pracy ma wiele zalet, przede wszystkim stanowi kilkumiesięczny zastrzyk gotówki, który można później wykorzystywać w Polsce, ale także nie wymaga od pracowników specjalnych kwalifikacji i uczenia się języka niderlandzkiego. Polacy, którzy mają wykształcenie zawodowe, mogą liczyć na o wiele wyższe zarobki. Największe zapotrzebowanie jest w Niderlandii na pracowników z branży logistycznej, motoryzacyjnej, rolnej, budowlanej i produkcyjnej. Jeżeli jesteś inżynierem, operatorem CNC, spawaczem lub ślusarzem, możesz liczyć na znalezienie w tym kraju niezwykle atrakcyjnej pracy z godziwym wynagrodzeniem.
Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług naszej agencji pośrednictwa pracy. Zagwarantujemy Ci atrakcyjne zakwaterowanie, ciekawą i dobrze płatną pracę.
Zalety pracy w Niderlandii:
• Wyższe zarobki.
• Dobre warunki pracy.
• Niezwykle życzliwe podejście Niderlandczyków do osób z innych krajów.
• Możliwość zwiedzenia Niderlandii.
• Możliwość nauczenia się języka angielskiego i holenderskiego.
• Większość Niderlandczyków bez problemu posługuje się językiem angielskim, więc znając go, nie będziesz mieć problemów z dogadaniem się praktycznie w każdym miejscu.